Wars i Sawa vs bogowie – Gra Miejska Warszawa

Wars i Sawa vs bogowie - Gra Miejska Warszawa

Gra miejska, w której Warszawa zmieni się w miejsce z podań i legend!

“Wars i Sawa vs bogowie” to gra miejska stworzona dla Warszawy, a oparta na autorskiej interpretacji kultowej legendy o powstaniu polskiej stolicy.  Według wierzeń Wars i Sawa to założyciele Warszawy. Historia niby znana, ale tej wersji jeszcze nie słyszeliście. W naszej interpretacji Wars i Sawa to lokalni łowcy demonów, walczący z pogańskimi bóstwami. Teraz jednak zdenerwowali potężnego boga Peruna, który uwięził Sawę.  Przed Warsem arcytrudne zadanie – tylko zebranie wszystkich części tajemniczego wianka pomoże uwolnić jego ukochaną. 

Niestety części te zostały rozrzucone po różnych krainach znajdującymi się pod panowaniem srogich bogów. Będzie musiał odzyskać wszystkie elementy, bez wyjątku. W tak trudnej sytuacji nie pozostało nic innego jak zwrócić się o pomoc.  Sam Wars nie da rady, do akcji wkroczą więc uczestnicy gry miejskej, których zadaniem jest pomoc bohaterowi znanej legendy. 

Idealna gra na zabawę na terenach zielonych - nad Wisłą lub w miejskich parkach!

Za pomocą mapy oraz garści cennych wskazówek gracze dotrą do każdej z krain, w której czekać będą na nich postacie z legend oraz pogańskich wierzeń. Z chęcią opowiedzą swoją historię, ale nie za darmo – są bardzo przekupni i łasi na komplementy! Nadal żyją bowiem w ułudzie, że rządzą światem. Tylko z pomocą graczy Wars będzie mógł ukończyć kolejne zadania i zatriumfować.

 

Scenariusz tej gry miejskiej to współczesne spojrzenie na niektóre z polskich najstarszych legend i wierzeń. Polecamy do lektury uzupełniającej np. “Mitologię Słowiańską”, którą przewertowaliśmy nieraz, układając ten scenariusz. W naszej odsłonie mitologia ma jednak nowoczesny, popkulturowy twist.

Gdzie najlepiej grać?

 

Ta miejska gra fabularna doskonale sprawdzi się w jednym z warszawskich parków, nad brzegiem Wisły lub w okolicznych lasach i hotelach.

Po raz pierwszy tę grę zrealizowaliśmy na imprezie Stołecznej Estrady. Od tamtej pory to popularny scenariusz zarówno w stolicy, jak i poza nią, który mieliśmy przyjemność organizować m.in w okolicach Ostródy czy Olsztyna, w Kazimierzu Dolnym oraz wielu podwarszawskich hotelach. 

Szukacie innej integracji w stolicy Polski? Polecamy kryminalny scenariusz w klimacie międzywojennym czyli “Króla Warszawy” lub historyczną przygodę “Skarb Narodowy”!

Galeria: