Historia i Legendy Stolicy – Gra Miejska – Zwiedzanie Warszawy

Gra Miejska o Legendach i Historii Stolicy

Zwiedzanie Warszawy w formie wciągającej gry miejskiej!

Najbardziej tradycyjna z naszych gier miejskich z powodzeniem może zastąpić zwiedzanie stolicy swą niesztampową formą. W tej grze liczy się dobra zabawa i poznawanie miasta przez doświadczanie na własnej skórze różnych jego legend i historii. Wszystko to pomoże odkryć nowe oblicze Warszawy i przede wszystkim da Waszym gościom masę dobrej zabawy. 

Zadania i postacie połączą się w jedną fabularną historię, której tłem będzie poszukiwanie przez graczy jakiegoś legendarnego artefaktu – kawałków lustra, dzięki któremu pokonamy bazyliszka! Wszystko to zgodnie z jedną z najbardziej popularnych legend z warszawskiego starego miasta! W czasie poszukiwań napotkamy także m.in. Warsa i Sawę, poznamy historię Baby Jagi, ale poznamy też postaci historyczne jak króla Zygmunta z Kolumny. W zamian za dobrze wykonane zadanie, każdy z napotkanych bojaterów będzie miała dla uczestników legendę lub historię związaną ze swoją postacią lub z danym miejscem.

Alternatywny pomysł na zwiedzanie stolicy Polski. wyrusz na poszukiwanie koziołków na książęcą ucztę, spotkaj historyczne i legendarne postacie. Zapamiętaj więcej - poprzez doświadczanie i zabawę!

Gra Miejska – integracja z pomysłem

Dawno dawno temu… Tak zaczyna się prawie każda znana legenda. Teraz będziecie mieć okazję poznać jej bohaterów.  Historie o mieście i słynnych legendach poznacie tu „z pierwszej ręki”, co pozwoli Wam na długo je zapamiętać.

Grupa gości zostaje podzielona na kilkuosobowe zespoły, które następnie rywalizują ze sobą w czasie gry. Zadaniem zespołów jest, w oparciu o posiadaną mapę lub wskazówki, zlokalizować szereg postaci, które mają dla graczy zadania. Po wykonaniu każdego zadania gracze zdobywają punkty oraz informacje i ślady, niezbędne do rozwiązania zagadki głównej gry. Zwykle jest to kryminalna układanka czy przygodowa fabuła (taka jak np. szukanie skarbu).

Lokalizacja zabawy

Trasa gry zostanie dopasowana do wymagań Waszej grupy. Możecie grać na Starym Mieście i w okolicach Podzamcza, ale równie dobrze w Ogrodzie Saskim i na Muranowie czy na rozległym Polu Mokotowskim – mamy spore doświadczenie w organizacji gier w stolicy i na pewno dopasujemy teren gry tak, by spełnić Wasze oczekiwania. 

Jeśli szukacie innych, bardziej rozbudowanych scenariuszy gier miejskich, polecamy również inne osadzone w stolicy scenariusze – na przykład przygodowo-fantastyczny “Wars i Sawa vs. Bogowie” lub historyczny kryminał “Skarb Narodowy“.

Galeria: