Skarb Narodowy – Gra Miejska Warszawa

Skarb Narodowy - gra miejska Warszawa

Gra miejska, w której Warszawa odkryje swe tajemnice!

Ten scenariusz przenosi nas do bardzo istotnych wydarzeń w historii Polski i naszej stolicy. Jest 2 Maja 1791 roku, gdy w ciepłe popołudnie w Parlamencie dochodzi do wyjątkowej kradzieży – zaginął swoisty skarb narodowy. Ruch patriotyczny zakończył prace nad konstytucją. Dokument, zaledwie drugi tego typu na świecie, ma być uchwalony przez Parlament następnego dnia. Wpierw jednak musi dotrzeć do Króla i jego wiernych monarchistów. Po drodze dokument jednak znika… 

W tym scenariuszu zabawy team-buildingowej wcielicie się w zaufanych królowi poddanych, którzy tworzą oddział śledczy mający na celu odzyskanie zaginionego projektu konstytucji. Liczyć się będzie spostrzegawczość, celność pytań oraz sztuka dedukcji.

Fabuła, luźno oparta na wydarzeniach historycznych, przybliży historię tamtych czasów i pozwoli spotkać historyczne postacie, takie jak lider ruchu partiotycznego Ignacy Potocki czy słynny malarz Bernardo „Canaletto” Bellotto.

 

Ten scenariusz najlepiej sprawdzi się w okolicach Starego Miasta i z powodzeniem zastąpi tradycyjne zwiedzanie!

Gra Miejska – Warszawa – integracja z pomysłem

Historię miasta poznacie „z pierwszej ręki” – od uczestników wydarzeń. Dzięki temu historia ożyje na Waszych oczach, a nudne wydarzenia z podręcznikó zmienią się w tło fascynującej przygody. 

Grupa gości zostaje podzielona na kilkuosobowe zespoły, które następnie rywalizują ze sobą w czasie gry. Zadaniem zespołów jest, w oparciu o posiadaną mapę lub wskazówki, zlokalizować szereg postaci, które mają dla graczy zadania. Po wykonaniu każdego zadania gracze zdobywają punkty oraz informacje i ślady, niezbędne do rozwiązania zagadki głównej gry. Zwykle jest to kryminalna układanka czy przygodowa fabuła (taka jak np. szukanie skarbu).

Lokalizacja zabawy

Trasa gry zostanie dopasowana do wymagań Waszej grupy. Możecie grać na Starym Mieście i w okolicach Podzamcza, ale równie dobrze w Ogrodzie Saskim i na Muranowie czy na rozległym Polu Mokotowskim – mamy spore doświadczenie w organizacji gier w stolicy i na pewno dopasujemy teren gry tak, by spełnić Wasze oczekiwania. 

Uczestnicy podzielenia na grupy poruszają się z godnie z mapą i wskazówkami, żeby dotrzeć do każdej z postaci i przesłuchać na okoliczności tych ostatnich wydarzeń. To właśnie ich zadaniem jest rozwiązać to śledztwo, a winien być ukarany! Jeśli szukacie innych scenariuszy dla Warszawy, polecamy też osadzony w latach 20-tych kryminalny scenariusz „Król Warszawy” czy opartą na polskich legendach „Wars i Sawa vs bogowie”

Galeria: