Król Warszawy – Warszawska Gra Miejska

Król Warszawy

Najlepsza warszawska gra miejska!

Władze miasta są przerażone kolejnym zuchwałym napadem na bank! Ulice już nazwały balansującego po obu stronach Wisły złodzieja „Królem”. Aktualnie jest on wrogiem numer 1 policji z całej stolicy. Czy uda się go złapać? Cała Warszawa drży przed tajemniczym gangsterem, a tylko od uczestników tej warszawskiej gry miejskiej zależy, czy uda się go zdemaskować…

Nasza warszawska gra miejska przeniesie uczestników do Warszawy z czasów dwudziestolecia międzywojennego. To czas, gdy miastem rządzili gangsterzy, a na ulicach panował chaos i bezprawie. W tym scenariuszu gry miejskiej wcielicie się w członków specjalnego zespołu policji, który ma rozpracować tożsamość niesławnego „Króla Złodziei”.

Na drodze graczy stanie cały szereg postaci rodem z kina gangsterskiego – lokalna madame prowadząca ekskluzywny przybytek dla tych, którzy dobrze płacą, mistrz szulerki udzielający informacji tylko tym, którzy ograją go w karty czy właściciel najważniejszej restauracji stolicy, który zna wszystkie sekrety i grzeszki możnych tego miasta. Jedna z tych postaci jest tytułowym KRÓLEM. Która? To właśnie w czasie śledztwa będą musieli ustalić uczestnicy gry miejskiej.

Atmosfera tajemniczości i poszukiwania tajemniczego przestępcy dostarczy z pewnością sporo radości wszystkim lubiącym zagadki kryminalne i klimat lat 20-30-tych XX wieku. W grze pojawią się też autentyczne postacie historycznej Polski, np. właścicielka słynnych warszawskich domów uciech Ciocia Bittnerowa czy też magnat prasowy Marian Dąbrowski

Cała Warszawa drży przed tajemniczym Królem, a tylko od uczestników gry zależy, czy uda się go zdemaskować…

Gra Miejska – integracja z pomysłem

Tworzymy gry fabularne – miejskie i terenowe – oparte o przygodowe lub kryminalne scenariusze, których celem jest wspólna zabawa, integracja lub rywalizacja między drużynami oraz przede wszystkim  przeżycie niezapomnianej przygody.

Jako jedni z niewielu w Polsce dbamy o wciągające scenariusze, sprawdzonych aktorów- oraz atrakcyjną oprawę (stroje, scenografia, make-up). Dla nas liczą się szczegóły od najmniejszych elementów stroju po materiały dla graczy.

Wszystko po to by gry takie były jak film, w którym zagracie główne role.

Lokalizacja Zabawy

W tym scenariuszu stawiamy na atmosferę, dlatego też sugerujemy zlokalizowanie go w pobliżu Starego Miasta w Warszawie lub też w odpowiednich lokalach i parkach w okolicy Wisły. Proponujemy Państwu firmową integrację w stolicy, która pozwoli nam poznać nieco historię miasta z czasów międzywojennych.  To wszystko w kryminalnej intrydze, gdzie wspólne rozwiązanie zadań pozwoli znaleźć tajemniczego mordercę. 

Jeśli szukacie innych pomysłów na zabawę w Warszawie, polecamy nawiązujący do historii miasta scenariusz „Historia i Legendy Stolicy” czy też fantastyczno-komiksowy „Wars i Sawa vs. Bogowie”.

Galeria: