Złoty Mikrofon – Muzyczna Gra miejska w Opolu

Złoty Mikrofon
- Muzyczna gra miejska w Opolu

Trwa kolejny Festiwal w Opolu. Zjeżdżają się na niego wszystkie gwiazdy polskiej piosenki… Z hotelu „Festival” znika jednak wyjątkowy, złoty mikrofon Beaty – wokalistki kultowego polskiego zespołu. Kto za tym stoi? Opowiedziana z przymrużeniem oka gra miejska będzie miała na celu sentymentalną podróż przez historię opolskiego festiwalu, spotkanie archetypów polskiej piosenki – zagranych przez naszych aktorów, z których każdy będzie miał dla graczy muzyczne lub okołomuzyczne zadanie oraz wskazówkę, gdzie znaleźć tytułowy „złoty mikrofon”. To będzie wyjątkowa, muzyczna przygoda z Opolem w tle!

Jak najlepiej zwiedzić Opole? Wykorzystując przestrzeń miejską jako pole rozrywki!
Wczuj się w rolę detektywa przy okazji poznając zakamarki miasta.

Historia festiwalu

Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbywa się co roku w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu od 1963 roku. Powstał z inicjatywy dziennikarzy i redaktorów III programu Polskiego Radia oraz gospodarza Opola jako odpowiedź wobec konserwatyzmu w Polskim Radiu.

Nagrody, kiedyś przyznawane przez jury, obecnie są przyznawane na podstawie ilości głosów widzów. Wojciech Młynarski,  Ewa Demarczyk czy Maryla Rodowicz to tylko niektóre nazwiska wyróżnione w konkursie. Kto nie chciałby spotkać ich na żywo! Wspólne śpiewanie „Z Kim ci tak będzie źle jak za mną” – gwarantowane.

Jak działa gra?

Grupa gości zostaje podzielona na kilkuosobowe zespoły, które następnie rywalizują ze sobą
w czasie gry. Zadaniem zespołów jest, w oparciu o posiadaną mapę lub wskazówki, zlokalizować szereg postaci, które mają dla graczy zadania. Po drodze gracze poznają zakamarki miasta. 

Po wykonaniu każdego zadania gracze zdobywają punkty oraz informacje i ślady, niezbędne do rozwiązania głównej zagadki.

Gra miejska w Opolu to doskonały pomysł na integrację, odkrywanie tych bardziej i mniej popularnych miejsca przede wszystkim na niezapomnianą rozrywkę.

Gra miejska w Opolu

Oprócz muzycznej gry miejskiej „Złoty Mikrofon” polecamy również inne nasze scenariusze! Tradycyjne zwiedzanie proponujemy zastąpić lub urozmaicić  grą „Legendy Śląska Opolskiego„. 800 lat w historii w jednej szalonej przygodzie! Szukający większej rozrywki z pewnością wciągnie opowieść gwiazdy disco polo – Gniewomira Płaskiego prosto z „Śmierci w dyskotece”. Jego ostatni hit lata „Ona smaży (się) na plaży” miał podbić serca widzów festiwalu!

Galeria: