Morderstwo w Breslau – Gra Miejska Wrocław

Gra miejska Wrocław - "Morderstwo w Breslau"

Najpopularniejsza gra miejska we Wrocławiu!

Gra miejska, w której odkryjecie Wrocław, a właściwie przedwojenne Breslau! Jest rok 1936. W mieście panuje niepewna i niebezpieczna atmosfera – Niemcy rosną w siłę, Polacy muszą schodzić do podziemia. W tej atmosferze nieufności i rosnącego terroru zostaje zamordowany Walter Neumann – znany wrocławski lekarz. O zamordowanie Neumanna oskarżono  wrocławskiego komendanta policji, ale czy ten jest winny ? Tylko Wy możecie znaleźć na to odpowiedź…

Czas przeprowadzić śledztwo wśród mieszkańców miasta, którzy mają dla Was kolejne informacje o zagadkowej zbrodni. 

Jak w każdej zagadce kryminalnej, również tu krzyżują się sprzeczne interesy wielu aktorów – w „Morderstwie w Breslau” przede wszystkim wielkiej loży wolnomularskiej oraz coraz bardziej wpływowych w Breslau nazistów. 

Uczestnicy skorzystają z umiejętności kojarzenia faktów, logicznego i kreatywnego myślenia, zdolności wykonywania zadań pod presją czasu i innych drużyn.  Na ich drodze staną polscy partyzanci, gestapowcy, eleganckie prostytutki czy oficerowie Wehrmachtu. Gra miejska „Morderstwo…” to wciągająca fabuła kryminalna, oryginalne stroje i materiały dla graczy i wyjątkowa miejska przygoda rozgrywana w zakamarkach Wielkiego Miasta Breslau.

Scenariusz inspirowany powieściami Marka Krajewskiego o Eberhardzie Mocku. Od ponad 10 lat jedna z najbardziej popularnych wrocławskich gier miejskich!

Doskonały pomysł na imprezę firmową we Wrocławiu!

Scenariusz zorganizowano po raz pierwszy z okazji 50. urodzin firmy Empik w 2008 roku. Od tej pory, organizowana wyłącznie przez nas w oparciu o autorski scenariusz gra została zrealizowana ponad 300 razy! To absolutny rekord w naszej ofercie. 

Jesteśmy znani z profesjonalnej oprawy – postacie w grze wykreują profesjonalni aktorzy, a wszystkie kostiumy, które widzicie na zdjęciach również pochodzą z naszych realizacji.  Jesteśmy pewni, że event zorganizowany z nami na długo zapadnie Waszym gościom w pamięć. 

Lokalizacja zabawy

Scenariusz „Morderstwo w…” w klimacie lat 30-tych nawiązuje klimatem do kryminałów p. Marka Krajewskiego o kryminalnym radcy Eberhardzie Mocku i przedwojennym Breslau. Dlatego też doskonale sprawdzi się w zakamarkach Starego Miasta i okolic – Starych Jatek, wysp na Odrze czy Wzgórza Partyzantów. 

Jeśli natomiast szukacie innych scenariuszy gry miejskiej we Wrocławiu, polecamy także zupełnie odmienne stylistyką „Przygodę w PRL” czy bardzo kolorowe „Na ratunek Krasnalom!”

Galeria: