Zamach Stulecia – Kryminalna Gra Miejska Wrocław

Zamach Stulecia - Kryminalna Gra Miejska

Kryminalna gra miejska – wokół legendarnej Hali Stulecia Wrocław!

Jest rok 1913. Miasto hucznie obchodzi stulecie pokonania Napoleona. Trwają przygotowania do Wystawy Stulecia i otwarcia z tej okazji monumentalnej Hali. W pełnej magii i fantastycznych występów uroczystości udział wziąć ma m.in. książę Fryderyk Wilhelm wraz z małżonką. Służby policyjne dostają jednak informacje o planowanym zabójstwie księcia, które ma nastąpić w czasie otwarcia Hali…

Gracze wcielą się w role detektywów, którzy w ciągu kilku godzin mają odkryć, kto stoi za planowanym zabójstwem. W tym celu porozmawiać będą musieli z całą gamą postaci związanych z Wrocławiem – architektami Hali, notablami i mieszkańcami Wrocławia, jak również z tajemniczymi artystami – kuglarzami, którzy mają wystąpić na otwarciu.

Dzięki temu rzeczywistość historyczna mieszać się będzie z magiczną atmosferą planowanego spektaklu, tworząc wyjątkową aurę dla tej kryminalnej gry miejskiej. Każda z postaci będzie też mieć dla graczy problem – zadanie, za którego rozwiązanie gracze zdobędą kolejne wskazówki co do tożsamości spiskującego zamachowca. Fabuła gry nawiązuje do autentycznych wydarzeń historycznych – otwarcia słynnej Hali Stulecia z okazji Wystawy Stulecia zwycięstwa nad Napoleonem. 

Grę polecamy rozegrać w obrębie wrocławskiej Hali Stulecia, Pergoli oraz terenów Parku Szczytnickiego. Oryginalna przestrzeń pozwoli graczom zanużyć się w zagadkę kryminalną i 100 letnią historię miejsca.

Gra Miejska – integracja z pomysłem

Tworzymy gry fabularne – miejskie i terenowe – oparte o przygodowe lub kryminalne scenariusze, których celem jest wspólna zabawa, integracja lub rywalizacja między drużynami oraz przede wszystkim  przeżycie niezapomnianej przygody.

Jako jedni z niewielu w Polsce dbamy o wciągające scenariusze, sprawdzonych aktorów- oraz atrakcyjną oprawę (stroje, scenografia, make-up). Dla nas liczą się szczegóły od najmniejszych elementów stroju po materiały dla graczy.

Wszystko po to by gry takie były jak film, w którym zagracie główne role.

Lokalizacja zabawy

W tym scenariuszu stawiamy na atmosferę, dlatego też sugerujemy zlokalizowanie go w pobliżu Hali Stulecia – korzystając z piękna okolicznej Pergoli i Parku Szczytnickiego. Doskonale sprawdzi się też w odpowiednich lokalach i na bulwarach w okolicy Odry, a nawet na historycznym Starym Mieście Wrocławia. 

Atmosfera tajemniczości i poszukiwania tajemniczego przestępczy – ta kryminalna gra miejska dostarczy z pewnością sporo radości wszystkim lubiącym zagadki. Jeśli szukacie scenariuszy w innym klimacie, polecamy również grę “Historia i Legendy Wrocławia” czy też nasz najpopularniejszy scenariusz – “Morderstwo w Breslau”!

Galeria: