Ster na Bydgoszcz – Gra Miejska

Ster na Bydgoszcz - Gra Miejska

Setki lat temu na wskroś Europy z Morza Śródziemnego do Bałtyku szedł szlak bursztynowy. Znaczna część cennego ładunku zatrzymywała się na okolicznych terenach, między innymi Bydgoszczy. Jednak nie wszystkie bogactwa przekraczały granice naszego państwa dwa razy – wiele kosztowności pozostawało na miejscu. Jak głoszą legendy, największy skarb, czyli bursztyn i złoto w ogromnej Skrzyni Umarlaka zostało tu na zawsze, ukryte gdzieś na dnie okolicznych wód. Po niemal tysiącleciu, na trop Skrzyni Umarlaka trafia pirat Czarnobrody i jego załoga. Odnajdują skarb, jednak niedługo mogą się nim nacieszyć. Tej samej nocy, skarb zostaje skradziony.

Galeria:

W tym fantastycznym scenariuszu zapraszamy uczestników na prawdziwą piracką przygodę. Czy fortunę ukradli wrogowie Czarnobrodego? Na początku rozgrywki grupę wita znany na morzach i oceanach pirat Czarnobrody. Wyjaśni on graczom, ze na pobliskich terenach ukryty został skarb, który na pewno ukradł mu ktoś z jego załogi lub mieszkańców lokalnej krainy. Zadaniem graczy będzie zdobycie skarbu oraz ustalenie, kto jest winny kradzieży. Na drodze graczy staną szamanki voodoo, zombie, amazonki, brytyjscy żołnierze i wiele innych.

Czarnobrody kłamie? Egzotyczna lista podejrzanych, enigmatyczne poszlaki oraz pirackie przygody.

Czy potrafisz znaleźć legendarny skarb przed innymi?

Bydgoszcz – emocjonująca gra terenowa

W styczniu 2013 roku mieliśmy przyjemność zrealizować scenariusz „Ster na Bydgoszcz” tworząc morski klimat dla 100 uczestników. Integracja odbyła się na terenie Wyspy Młyńskiej, gdzie piraci oraz stwory głębinowe zadbały o dodatkową oprawę imprezy. Więcej zdjęć można znaleźć na naszym facebook’u.

Ster na Bydgoszcz – to także nazwa corocznego festiwalu organizowanego przez miasto. W związku z działalnością wyróżniającą się na tle innych miast, festiwal otrzymał nagrodę od marszałka województwa w kategorii Wydarzenie Turystyczne.

Oprócz pirackiej gry miejskiej na terenie Bydgoszczy polecamy również godny uwagi scenariusz pod tytułem „Zagubieni w czasie – Historia i Legendy Bydgoszczy„.

Ze względu na dedykowany scenariusz polecamy zorganizować tę grę w mieście Bydgoszcz. Scenariusze dla innych miast możesz znaleźć poniżej. Jeśli nie widzisz scenariusza dla swojego miasta na pewno będziemy zachwyceni możliwością jego stworzenia, dlatego pisz śmiało!