Operacja Valhalla – Fabularna Gra Terenowa

Operacja Valhalla - Fabularna Gra Terenowa

Fabularna gra terenowa “Operacja Valhalla” to wojenna przygoda, rozgrywana na Dolnym Śląsku na terenach należących niegdyś do III Rzeszy. Tajemniczy projekt nazistów o kryptonimie „Vril” wchodzi w końcową fazę realizacji. Polskie dowództwo podejmuje decyzję o rozpoczęciu operacji „Valhalla” i wysyła w teren oddział, który ma za zadanie sprawdzić, co się wydarzyło.

Niestety, drugiego dnia łączność zostaje zerwana. Major Okoń podejmuje decyzję o wysłaniu kolejnej grupy, w skład której wchodzą gracze.

Uczestnicy przechodzą szybkie szkolenie, zostają wyposażeni w mapy i wskazówki operacyjne. Ich zadaniem jest nawiązać łączność z oddziałem, zabezpieczyć teren wykonując niebezpieczne zadania, w końcu przechwycić i zniszczyć plany tajnej broni Hitlera, która przygotowywana jest w podziemnym kompleksie Riese. Gra nawiązuje bezpośrednio do wojennych legend, wedle których na Dolnym Śląsku miały miejsce tajne działania III Rzeszy. Więcej o projekcie Riese przeczytasz tutaj

W ramach gry możemy przemieszczać się autami terenowymi off road co doda adrenaliny rozgrywce!

W grze pojawi się cała gama postaci m.in. partyzantów, radzieckich sołdatów, niemieckich oficerów i gestapowców czy szalonych naukowców. Większość z nich będzie dawać wskazówki zbliżające do rozwiązania zagadki, jednak niektórzy z nich chętnie pokrzyżują graczom plany.

W przypadku powodzenia misji uczestnicy odbiją ważne nazistowskie dokumenty aby w finale, wraz z majorem Okoniem wysadzić je w powietrze. Wśród zadań proponujemy m.in. wojskowy tor przeszkód, strzelanie do celu, nadanie zaszyfrowanych wiadomości, łamanie tajemniczych szyfrów, nawiązanie łączności na polu minowym.

Gra może zostać zorganizowana także w bepośrednim sąsiedztwie sztolni w Walimiu – Osówce, gdzie faktyczny projekt Riese miał się odbywać. Na życzenie całych grup można także wynająć sztolnię na zwiedzanie specjalne połączone z grą. 

Galeria: