Legendy Śląska Opolskiego – Gra Miejska

Legendy Śląska Opolskiego
– zwiedzanie Opola

Poznaj Historię 800 lat miasta w jednej szalonej przygodzie – ta gra miejska pokaże Ci Opole, jakiego nie znałeś! Najbardziej tradycyjna z naszych gier miejskich z powodzeniem może zastąpić zwiedzanie Opola, stolicy polskiej piosenki, swą niesztampową formą. Uczestnicy gry odkrywają miasto w oparciu o mapę i wskazówki prowadzące do określonych postaci. W każdej z lokacji zaznaczonych na mapie czeka postać z legenda oraz zadaniem do wykonania. Postacie w grze dotyczą najpopularniejszych wydarzeń i polskich i/lub lokalnych legend. W zamian za dobrze wykonane zadanie, każda z napotkanych postaci będzie miała dla uczestników legendę lub historię związaną ze swoją postacią lub z danym miejscem. W czasie gry miejskiej dowiecie się skąd wzięła się nazwa Opola, poznamy z ust lokalnego chłopa legendę o świętym Wojciechu, wyśledzimy zjawę z dawnej prochowni lub dowiemy się od wojaków jak powstały mury miasta…

Słyszeliście o zjawie w prochowni lub o córce utopca? A może chcielibyście zobaczyć ich na żywo?
Poznawanie miasta połączone z niezapomnianą przygodą to nasza specjalność!

Jak najlepiej poznać Opole? 

Opole jest szybko rozwijającym się miastem pełnym przygód. Powstała na terenie miasta trasa „Poznaj historię” zdobywa coraz większe zainteresowanie. Dzięki niej pomniki stojące w mieście ożywają! Co by było gdybyśmy mogli jeszcze bardziej ożywić ich historie? Dzięki naszym profesjonalnym aktorom oraz odpowiedniej charakteryzacji odkrywanie nie tylko przeszłości miasta, ale również jej zakamarków czy opowieści przekazywanych z pokolenia na pokolenia staje się magicznym przeżyciem. 

Dla zagranicznych gości proponujemy wykonanie gry po angielsku. Często realizujemy także integracje mieszane: polsko-angielskie zależnie od osób przydzielonych do grupy.

Dedykowane scenariusze dla miasta

Oprócz historycznej podróży w postaci gry miejskiej z myślą o Opolu stworzyliśmy scenariusz  pod tytułem  “Złoty Mikrofon“. Jest to muzyczna gra  miejska opowiedziana z przymrużeniem oka. Czy umiejętności wokalne są niezbędne do gry? Sprawdź sam!

Galeria:
Inne gry:
Idź do wszystkich gier

Inne gry:
Idź do wszystkich gier