Szpieg na Twierdzy – Gra Terenowa Srebrna Góra

Fabularna gra terenowa na Twierdzy Srebrna Góra

Srebna Góra – fabularna gra z historią w tle!

Rok 1806. W największej w Europie górskiej twierdzy obronnej w Srebrnej Górze trwa mobilizacja wojsk garnizonowych. Napoleon szturmuje kolejne pruskie miasta. Czy uda mu się podbić niezdobytą nigdy wcześniej twierdzę? Wszystko w rękach cesarskiego szpiega, który ukrył się wśród stacjonujących na twierdzy żołnierzy. A może jest nim ktoś spośród obsługi lub zaproszonych na twierdzę gości?

Ustalenie tożsamości szpiega, a zatem i zdecydowanie o losach wojen napoleońskich na froncie pruskim, należy do graczy. Od nich też ostatecznie zależeć będzie czy staną po stronie Francuzów, czy wydadzą szpiega w ręce pruskiego regimentu.

Na początku gry uczestnicy dzieleni są na pododdziały. Witani są przez regiment wojsk pruskich, który przeprowadzi na nich tradycyjną musztrę. Po wypełnieniu wojskowego obowiązku, uczestnicy wkraczają na twierdzę w akompaniamencie werbli i palących się pochodni. Niedługo potem napotkają stacjonujących tam żołnierzy, więźniów, damy z miasta i okolicznych wieśniaków. Czy uda im się ustalić kto jest szpiegiem na srebrnogórskiej twierdzy?

Fabuła gry nawiązuje do autentycznych historycznych wydarzeń, co pozwala ożywić historię na Waszych oczach i przeżyć niezapomnianą przygodę!

Ta gra terenowa rozgrywana jest w całości na Twierdzy Srebrna Góra. Autentyczne zabudowania i rekwizyty z epoki, stare surowe mury i podziemne kazamaty – to wyjątkowa ekscytująca przygoda z historią w tle!

Firmowa integracja – gra miejska na Dolnym Śląsku!

Ta gra miejska będzie swoistą podróżą po historii Dolnego Śląska. Na każdym z punktów w grze napotkacie postać nawiązującą do historycznych wydarzeń. Każda z postaci zaś za wykonanie zadania opowie Wam swoją historię. To nie tylko ogromna dawka wiedzy, ale też super zabawa, w czasie której lepiej poznacie tamte czasy, lokalne zwyczaje, wyposażenie wojska czy historie, które mroziły krew w żyłach. 

Lokalizacja zabawy

Grę możemy zorganizować w całości na twierdzy srebrnogórskiej, w centrum miasteczka lub w jego bezpośredniej okolicy. Wszystko zależy od wymagań i możliwości klienta. 

Jeśli interesują Was inne scenariusze, polecamy scenariusz wojenny doskonały w tych rejonach Dolnego Śląska – “Operacja Valhalla” lub też grę nawiązującą do znanych formatów telewizyjnych – “Agent Express”.

Galeria: