Listy Powstańca – Historyczna Gra Miejska Śląsk

Listy Powstańca - Historyczna Gra Miejska Śląsk

Gra Miejska, która pokaże Śląsk i jego historię z nowej strony!

Osią fabularną jest poszukiwanie przez pewnego powstańca jego zaginionej ukochanej na tle rozdartego przez wojnę i politykę Śląska. Tylko dzięki pomocy graczy Franciszek będzie mógł odnaleźć swoją ukochaną. Jego historia będzie dla nas pretekstem by opowiedzieć historie śląskich powstań. Natomiast personalna stawka pomoże Wam zaangażować się w tę historię! Nie tylko poznacie kawałek historii, ale przeżyjecie też wyjątkową przygodę!

Na początku rozgrywki podzielimy uczestników na kilkuosobowe grupy, które następnie wyruszą na pole do gry wyznaczone na mapie. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie szeregu postaci nawiązujących do historii powstań i zdobycie kolejnych wskazówek. Dzięki nim będziecie mogli odnaleźć ukochaną powstańca Franciszka. 

Dzięki angażującym zadaniom, ciekawej fabule i kolorowym strojom cofniecie się w czasie do lat 1919-21, gdy miały miejsce powstania na Śląsku. Ta gra miejska została przez nas zorganizowana po raz pierwszy w 2012 roku, gdy zorganizowaliśmy ją w dwa kolejne weekendy w 7 śląskich miastach Górnośląskiego Związku Metropolitalnego! Z tego powodu gra może zostać dopasowana do dowolnej lokalizacji!

Historyczna przygoda z angażującą fabułą.
Pomysł na wyjątkową integrację dla firm czy grup zorganizowanych!

Firmowa integracja albo pomysł na pokazanie gościom miasta

Ta gra miejska będzie swoistą podróżą po historii Śląska. Na każdym z punktów w grze napotkacie postać nawiązującą do historycznych wydarzeń. Każda z postaci zaś za wykonanie zadania opowie Wam swoją historię. To nie tylko ogromna dawka wiedzy, ale też super zabawa, w czasie której lepiej poznacie historyczny Śląsk – lokalne zwyczaje, historie które mroziły krew w żyłach i autentyczne bohaterstwo ślązaków walczących o swą polskość!

Lokalizacja zabawy

Jak w każdym naszym scenariuszu, miejsca pomagają zbudować atmosferę autentyczności.  Zadania możemy rozegrać na dowolnym terenie. Doskonale sprawdzą się do tego śląskie miasta – centrum Bytomia, okolice Kopalni i Spodka w Katowicach czy otoczenie historycznych osiedli w Świętochłowicach. Nie ma takiego terenu, w którym nie damy rady zorganizować gry! 

Jeśli interesują Was inne scenariusze, polecamy scenariusz o śląskich legendach “Beboki i inne maszkary” czy też nawiązującą do escape roomów “Kopalnię Tajemnic”.

Galeria: