Kopalnia Tajemnic – Śląska Gra Miejska

Kopalnia Tajemnic - Śląska Gra Miejska

Gra Miejska, w której odkryjesz śląskie tajemnice!

Odpowiadając na coraz częstsze zapytania o organizację gier typu „escape room” dla większej liczby osób stworzyliśmy nowy rodzaj rozgrywki – Escape Room przeniesiony do przestrzeni miejskiej – Live Escape Game.

Fabułą gry będzie odnalezienie ukrytego na śląsku skarbu, którego tajemnicy strzegł górnik – wynalazca.

Na początku rozgrywki podzielimy uczestników na kilkuosobowe grupy, które dostają do zaliczenia kilka etapów rozgrywki, lecz w różnej kolejności. Klucz do odnalezienia kolejnego zadania jest zawsze stawką danego etapu. W finale zaś musimy odnaleźć ukryty gdzieś w mieście skarb…

Zadania w grze to kombinacja tradycyjnych zadań z escape roomów. Pojawią się szyfry, kłódki, tajemnicze skrzynki oraz szukanie nieoczywistych kodów i haseł. Dodatkowym atutem natomiast jest wykorzystanie przestrzeni miejskiej. W tę grę zagrasz w dowolnym mieście na Śląsku!

Kłódki, szyfry, tajemnice - gra miejska zmieniająca całe miasto w escape room. Weź udział w grze miejskiej, ścigaj się z innymi drużynami i wykonuj zadania w wybranym mieście.

Doskonały pomysł na imprezę firmową na Śląsku!

Zadania oparte na współpracy całej drużyny to nie jedyny element team buildingu w tej zabawie. Kryminalna zagadka i historyczne fakty, jak również kolorowa galeria postaci sprawią, że będziecie także dyskutować o fabule pomiędzy zadaniami, a zapewne także długo po zakończeniu integracji.  

W zadaniach pojawią się znane motywy z escape roomów – szyfry, kłódki, tajemnicze zadania. Wykorzystamy też przestrzeń miejską, by np. schować hasło do otwarcia kolejnego zamka w architekturze. Pomysłowość zabawy oraz fabularna otoczka zapewniona przez udział profesjonalnych aktorów to przepis na wyjątkową rozgrywkę!

Lokalizacja zabawy

Jak w każdym naszym scenariuszu, miejsca pomagają zbudować atmosferę autentyczności.  Zadania możemy rozegrać na dowolnym terenie. Doskonale sprawdzą się do tego śląskie miasta – centrum Bytomia, okolice Kopalni i Spodka w Katowicach czy otoczenie historycznych osiedli w Świętochłowicach. Nie ma takieo terenu, w którym nie damy rady zorganizować gry! 

Jeśli interesują Was inne scenariusze, polecamy scenariusz o śląskich legendach „Beboki i inne maszkary” czy też kryminalno-komediową „Śmierć w dyskotece”.

 

Galeria: