Beboki i inne maszkary – Gra Miejska – Zwiedzanie Śląska

Gra Miejska o Legendach i Historii Śląska

Zwiedzanie Górnego Śląska w formie wciągającej gry miejskiej!

Najbardziej tradycyjna z naszych gier miejskich z powodzeniem może zastąpić zwiedzanie wybranego miasta – Katowic, Gliwic, Bytomia czy Piekar (a nawet kilku z nich naraz!) swą niesztampową formą. W tej grze liczy się dobra zabawa i poznawanie jednego miasta lub nawet kilku miast przez doświadczanie na własnej skórze różnych regionalnych legend i historii, nawet tych już nieco zapomnianych! 

Wykonywane na trasie gry zadania pozwolą uczestnikom zabawy zdobyć kolejne części układanki – zdobyć kolejne puzzle czy kawałki układanki, które ułożą się w bryłkę węgla. Będzie ona niezbędna graczom by udobruchać Skarbnika – słynnego ducha kopalni, który rozgniewał się i zesłał czarne chmury na cały Górny Śląsk. Wiele śląskich legend wiąże się z tajemniczymi stworkami i postaciami symbolizującymi naturę i to właśnie one zaludnią naszą grę. Napotkamy beboki, uotpca, meluzynę czy Heksę – śląską czarownicę! Kolorowe stylizacje i wyjątkowa charakteryzacja postaci sprawi, że tej gry prędko nie zapomnicie!

Alternatywny pomysł na zwiedzanie wybranego miasta na Górnym Śląsku! Kolorowa galeria postaci, integracyjne zadania i koloryt lokalnych legend - to pomysł na udaną firmową imprezę!

Gra Miejska – integracja z pomysłem

Dawno dawno temu… Tak zaczyna się prawie każda znana legenda. Teraz będziecie mieć okazję poznać jej bohaterów.  Historie o mieście i słynnych legendach poznacie tu „z pierwszej ręki”, co pozwoli Wam na długo je zapamiętać.

Grupa gości zostaje podzielona na kilkuosobowe zespoły, które następnie rywalizują ze sobą w czasie gry. Zadaniem zespołów jest, w oparciu o posiadaną mapę lub wskazówki, zlokalizować szereg postaci, które mają dla graczy zadania. Po wykonaniu każdego zadania gracze zdobywają punkty oraz informacje i ślady, niezbędne do rozwiązania zagadki głównej gry. Zwykle jest to kryminalna układanka czy przygodowa fabuła (taka jak np. szukanie skarbu górnika czy kawałków bryłki węgla by udobruchać ducha kopalni).

Lokalizacja zabawy

Trasa gry zostanie dopasowana do wymagań Waszej grupy. Grę rozegramy w sąsiedztwie dowolnego hotelu lub w centrum wybranego miasta na Śląsku. Możemy też połączyć grę ze zwiedzaniem obiektów turystycznych – np. Muzeum Śląskiego w Katowicach czy też kopalni srebra w Tarnowskich Górach. Ograniczeniem będzie tylko czas przeznaczony na zabawę!

Jeśli szukacie innych, bardziej rozbudowanych scenariuszy gier miejskich, polecamy również inne scenariusze – na przykład przygodowo-fantastyczny „Wars i Sawa vs. Bogowie” lub kryminalno-komediową „Śmierć w Dyskotece”

Galeria: