Kto zabił księżną? – Poznańska Gra Miejska

Kto zabił księżną?

Poznańska gra miejska – nowoczesna zabawa w historycznym otoczeniu!

To historia inspirowana faktami historycznymi oraz znaną wielkopolską legendą. Księżniczka meklemburska Ludgarda była pierwszą żoną księcia wielkopolskiego, później króla Polski Przemysła II. Zrządzeniem losu nie dała ona swemu mężowi tak oczekiwanego potomka i następcy. Według legendy, została uduszona przez zbirów w łaźni znajdującej się u podnóża poznańskiego zamku. Nie pomogły błagania i prośby o litość. Kto jednak stoi za ową brutalną śmiercią? Tego będą musieli dowiedzieć się uczestnicy zabawy!

Scenariusz opiera się na naszych oryginalnych pomysłach i jest luźno inspirowany prawdziwą historią miasta Poznania. Fakty historyczne przeplatają się tu z naszą wyobraźnią, a emocjonująca kryminalna fabuła wciągnie was bez reszty! 

Wyjątkowa historyczna przygoda oparta na mało znanej wielkopolskiej legendzie!
Wciągająca fabuła i integracyjne zadania - autorski pomysł na team building w stolicy Wielkopolski!

Pomysł na firmową integrację

Tworzymy gry fabularne – miejskie i terenowe – oparte o przygodowe lub kryminalne scenariusze, których celem jest wspólna zabawa, integracja lub rywalizacja między drużynami oraz przede wszystkim  przeżycie niezapomnianej przygody.

W czasie gry przeprowadzicie śledztwo na dworze księcia. Po drodze napotykając cały zestaw fascynujących postaci – szpiegów, kupców, królewskiego kata czy damy dworu… Poznacie fragmenty histori miasta, ale przede wszystkim będziecie się dobrze bawić, rozwiązując tajemniczą historię. Staramy się tworzyć prawdziwie filmowe przygody dla naszych klientów!  

Lokalizacja zabawy

W tym scenariuszu stawiamy na atmosferę, dlatego też sugerujemy zlokalizowanie go w pobliżu Starego Rynku lub Ostrowa Tumskiego – najlepiej sprawdzi się w historycznym otoczeniu, ale też np. w miejskich parkach czy na terenach zielonych!

 Jeśli szukacie scenariuszy w innym klimacie, polecamy również grę “Tajemnice Belle Epoque” lub też popularny ostatnio scenariusz nawiązujący do programów telewizyjnych – “Agent Express”!

Galeria: