Historia i Legendy Krakowa – Gra Miejska

Historia i Legendy Krakowa

Zwiedzanie Krakowa w formie wciągającej gry miejskiej!

Najbardziej tradycyjna z naszych gier miejskich z powodzeniem może zastąpić zwiedzanie Krakowa – dawnej stolicy naszego kraju – swą niesztampową formą.

Uczestnicy gry odkrywają miasto w oparciu o mapę i wskazówki prowadzące do określonych postaci. W każdej z lokacji zaznaczonych na mapie czeka postać z legenda oraz zadaniem do wykonania. Postacie w grze dotyczą najpopularniejszych wydarzeń i polskich legend.

Zadania i postacie nawiążą do legend związanych z Krakowem i krakowskim Kazimierzem, gdzie odbędzie się gra. Spotkamy Babę Jagę i mistrza Twardowskiego, a także – jakżeby inaczej – samego króla Kazimierza, od którego dzielnica wzięła swe imię. Usłyszymy też legendę o ukrytym skarbie pewnego cadyka i dowiemy się, czy na cmentarzu Remuh straszy. 

Alternatywny pomysł na zwiedzanie Krakowa - spotkaj Pana Twardowskiego, Stanisława Wyspiańskiego i króla Kazimierza. Wykonaj wyjątkowe zadania i poznaj legendy grodu Kraka.

Gra Miejska – integracja z pomysłem

Dawno, dawno temu było sobie miasto nad rzeką Wisłą. Tak zaczyna się większość legend, które znamy. Poznajcie bohaterów tych legend i usłyszcie historie o mieście „z pierwszej ręki”, co pozwoli Wam na długo je zapamiętać.

Od wielu lat tworzymy gry fabularne – miejskie i terenowe – oparte o przygodowe lub kryminalne scenariusze, których celem jest wspólna zabawa, integracja lub rywalizacja między drużynami oraz przede wszystkim  przeżycie niezapomnianej przygody.

Lokalizacja zabawy

Trasa gry obiegnie najpopularniejszej miejsca i place centrum miasta lub też odbędzie się na terenie starego Kazimierza, zahaczając o brzeg Wisły i bulwar Kurlandzki. 

Jeśli szukacie innych, bardziej rozbudowanych scenariuszy gier miesjkich w stolicy Małopolski, polecamy historyczny kryminał w czasach Króla Zygmunta lub grę osadzoną we wspaniałych latach 20-tych XX wieku!

Galeria: