Na Polecenie Króla – Krakowska Gra Miejska

Na polecenie króla

Nowoczesna zabawa w historycznym otoczeniu!

Ta krakowska gra miejska cofa nas do roku 1595. Odwiedzimy dwór Zygmunta III Wazy i spróbujemy rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia królowskiego alchemika – Michała Sędziwoja. W trakcie wydarzeń natrafimy na trop spisku, który zmusi króla do przeniesienia stolicy z Krakowa do Warszawy

To historia inspirowana faktami historycznymi oraz znaną polską legendą –  śmierć królewskiego alchemika do dzisiaj pozostaje niewyjaśniona i porusza wyobraźnię wielu historyków. 

Scenariusz opiera się na naszych oryginalnych pomysłach i jest luźno inspirowany prawdziwą historią Krakowa oraz króla Zygmunta IIII Wazy. Fakty historyczne przeplatają się tu z naszą kryminalną fabułą, która wymyśla tajemniczy spisek oparty na ówczesnym klimacie politycznym Europy.

Wyjątkowa historyczna przygoda oparta na znanej legendzie!
Wciągająca fabuła i integracyjne zadania - autorski pomysł na team building w stolicy Małopolski!

Pomysł na firmową integrację

Tworzymy gry fabularne – miejskie i terenowe – oparte o przygodowe lub kryminalne scenariusze, których celem jest wspólna zabawa, integracja lub rywalizacja między drużynami oraz przede wszystkim  przeżycie niezapomnianej przygody.

W czasie gry przeprowadzicie śledztwo na dworze królewskim. Po drodze napotykając cały zestaw fascynujących postaci – szpiegów, kupców, królewskiego kata czy damy dworu… Poznacie fragmenty histori miasta, ale przede wszystkim będziecie się dobrze bawić, rozwiązując tajemniczą historię. Staramy się tworzyć prawdziwie filmowe przygody dla naszych klientów!  

Ta forma integracji firmowej z powodzeniem może też zastąpić zwiedzanie miasta – organizowalismy je zarówno na Starym Kazimierzu, jak i po drugiej stronie rozwieszonej nad Wisłą Kładki Bernatka – na Podgórzu, pokazując odwiedzającym mniej znane zakątki grodu Kraka.  

Lokalizacja zabawy

W tym scenariuszu stawiamy na atmosferę, dlatego też sugerujemy zlokalizowanie go w pobliżu Starego Miasta lub Starego Kazimierza. Jeśli szukacie scenariuszy w innym klimacie, polecamy również grę „Tajemnice Belle Epoque” lub też popularny ostatnio scenariusz nawiązujący do programów telewizyjnych – „Agent Express”!

Galeria: